سهام عدالت | ارزش سهام عدالت

اخبار اقتصادی| سهام عدالتی ها بخوانند| واریز سود هزارمیلیارتومانی برای این افراد

اخبار اقتصادی| سهام عدالتی ها بخوانند| واریز سود هزارمیلیارتومانی برای این افراد
کدخبر : 587064

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از هزار میلیارد تومان سود در هفته سوم آبان ماه سال جاری از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

به گزارش شما و اقتصاد: سهام عدالت مثل یارانه است که دولت نهم تصمیص گرفت از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار شود. دولت عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران دانست. بنابر طرح سهام عدالت بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین است.جزییات سهام عدالت را در این گزارش ببینید.

سهام عدالت به معنای توزیع عادلانه و برابر فرصت‌ها و منافع در جامعه است. اصل سهام عدالت قائل است که همه افراد باید فرصت و دسترسی برابری به منابع و فواید اقتصادی و اجتماعی داشته باشند. این مفهوم در بسیاری از جوامع، در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های کاهش تفاوت‌های اجتماعی و اقتصادی، اجرا می‌شود. هدف اصلی سهام عدالت، ایجاد توازن و عدالت اجتماعی است تا همه افراد بتوانند از شرایط بهتری برخوردار شوند.

 

اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص جزییات واریز سود سهامداران در هفته سوم آبان ماه امسال حاکی از آن است که ۳۰ ناشر سود جاری و سنواتی ۳ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۵۲ سهامدار را که شامل یک هزار و ۴۵ میلیارد تومان می‌شود را به حساب سجامی سرمایه‌گذاران واریز کرده‌اند.

 

واریز سود جاری ۲۶ شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته سوم آبان ماه امسال، ۲۶ شرکت « لامپ‌ پارس‌ شهاب، ملی‌کشت‌ و صنعت‌ و دامپروری‌ پارس، توسعه ‌و عمران‌امید، آلومتک‌(سهامی‌عام‌)، معادن‌منگنزایران، داروسازی‌ فارابی، سرمایه‌گذاری‌ خوارزمی، داروسازی‌ سبحان‌انکولوژی، جام‌ دارو، صنعتی‌دوده‌فام، رادیاتور ایران، پتروشیمی‌ارومیه، کویرتایر، تولیدی ‌و خدمات‌ صنایع‌ نسوزتوکا، نوش‌پونه‌ مشهد، مهرام، عطرین‌ نخ‌قم، و اسپاری‌گسترش‌ تجارت‌ و سرمایه‌ایرانیان، سرمایه‌گذاری‌ ساختمانی‌ اعتمادگستر، سرمایه‌گذاری‌ صنعت‌ نفت‌ (هلدینگ‌)، لعاب‌ ایران، سیمان‌ داراب، سیمان‌ لارستان، واسپاری‌ ملت، واسپاری‌ملت، سرمایه‌گذاری‌ پتروشیمی‌ (هلدینگ‌)، سرمایه‌گذاری ‌جامی » سود جاری ۳ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۳۷۴ سهامدار که شامل یک هزار و ۱۰ میلیارد و ۷۴۸ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

 

واریز سود سنواتی ۴ شرکت

این گزارش می‌افزاید: در هفته دوم آبان ماه امسال، ۴ ناشر« بهمن‌لیزینگ، آسیاسیرارس، بانک‌ کارآفرین، بورس‌انرژی‌ایران » سود جاری ۶۹ هزار و ۶۷۸ سهامدار که شامل ۳۵ میلیارد و ۴۷ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

 

پرداخت ۷۸ هزار میلیارد تومان سود

آمارهای منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه نشان می‌دهد که از ابتدای سال ۱۴۰۲ تا پایان هفته سوم آبان ماه، سود جاری و سنواتی متعلق به ۶۱ میلیون سهامدار که شامل ۷۸ هزار میلیارد تومان می‌شود را توسط سمات واریز شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: