پیش بینی قیمت دلار | پیش بینی قیمت دلار امروز

کدخبر : 562203

پیش بینی قیمت دلار امروز دوشنبه، 10 مردادماه 1401 چگونه است؟

پیش بینی قیمت دلار امروز یکشنبه 9 مردادماه اعلام شد. پیش بینی قیمت دلار هرروز منتشر می شود. پیش بینی قیمت دلار امروز چگونه است؟ پیش بینی قیمت دلار از بازار ارز منتشر شد.

کارشناسان بسیاری پیش‌بینی کرده بودند که در چند هفته گذشته و آتی، احتمالا دلار دستخوش تغییر قیمتی خاصی نشود و قیمت‌ها در یک محدوده معین در نوسان باشد. این پیش‌بینی حالا محقق شده و قیمت دلار در یک کانال خاص فریز شده است. چه چیزی یخ بازار ارز را می‌شکند؟ 

اگرچه روز گذشته قیمت دلار یکی دو پله بالاتر رفت و به محدوده مقاومتی خود نزدیک شد، اما حضور دلار در این محدوده دوام نداشت و قیمت دلار کمی عقب نشست.

پیش بینی قیمت دلار

اما این نوسان بسیار محدود بود و سیگنال خاصی را به بازار ارسال نمی‌کند. کارشناسان معتقدند دلار برای حرکت نزولی به اخبار برجامی نهایی نیاز دارد و اگر این اخبار به زودی منتشر نشود، یخ دلار باز می‌شود و احتمال افزایش آن وجود دارد.

از هفته گذشته اخبار ضد و نقیضی درباره مذاکرات هسته‌ای منتشر شد. اخباری که هم می‌توان آن را به معنای شکست مذاکرات در نظر گرفت و هم به معنای احنمال از سرگیری آن.

امروز یعقوب رضازاده، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با ایسنا اعلام کرده که در چند روز گذشته اعضای کمیسیون امنیت ملی جلساتی با آقای باقری رئیس تیم مذاکره کننده ایران داشتند. طبق مباحث مطرح شده، احتمالا در روزهای آینده دور جدید مذاکرات برگزار می‌شود.

این اولین خبری است که مدعی از سرگیری مذاکرات در روزهای آینده است.

خبر آغاز مذاکرات دلار را ارزان می‌کند؟

صرف آغاز مذاکرات هسته‌ای نمی‌تواند منجر به کاهش قیمت دلار در بازار آزاد شود. چراکه از خرداد سال گذشته تاکنون حداقل سه بار مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته شده و تا مرحله‌ای پیش رفته که مردم منتظر امضای توافقنامه بوده‌اند. اما کمی بعد خبر توقف مذاکرات رسیده است.

پیش بینی قیمت دلار

بازار ارز مدت‌هاست که به این اخبار واکنش نشان نمی‌دهد و تنها واکنش دلار، ممکن است توقف قیمتی در کانال کنونی باشد. پس از آن همه چیز به نتیجه مذاکرات بستگی دارد. اگر مذاکرات به نتیجه برسد، احتمال کاهش قیمت دلار وجود دارد اما اگر مذاکرات به نتیجه نرسد، باید منتظر افزایش قیمت دلار و حتی ثبت رکورد قیمتی جدید بود.

حالت دیگری که کارشناسان اقتصادی عنوان می‌کنند شرایطی است که مذاکرات آغاز نشود و شرایط کنونی ادامه داشته باشد. به گفته کارشناسان در این حالت احتمالا دولت تلاش کند که قیمت دلار را مهار کند و برای این کار ارز به بازار تزریق کند. اما این شرایط موقتی است و گفته می‌شود از شهریور ماه که کسری بودجه دولت بروز پیدا کند،‌شاخص‌های کلان اقتصادی تاثیر منفی خود را بر بازار می‌گذارند و نوسان قیمت‌ها آغاز می‌شود.

سیگنال‌های موثر بر قیمت دلار

به گزارش تجارت‌نیوز، در مدت اخیر بازارهای مالی از جمله دلار، تحت تاثیر مذاکرات وین و اخبار سیاسی قرار داشتند. امروز نرخ دلار افزایشی بود و بر خلاف هفته گذشته، به کانال بالاتر نزدیک شد.

در این روزها نیز سیگنال‌هایی از مذاکرات هسته ای برای بازار دلار ارسال شده است. اما اخباری که از مذاکرات هسته‌ای شنیده می‌شود بسیار متناقض است. بعضی اخبار از شکست مذاکرات و پایان آن خبر می‌دهد، اما بر اساس اخبار دیگر، متن توافق، نهایی است و فقط تصمیم ایران باقیمانده است.
پیش بینی قیمت دلار

در این میان، به نظر می‌رسد بازار ارز منتظر اخباری از برجام است. اگر این اخبار مثبت باشد که برخی کارشناسان تحقق آن را بعید می‌دانند، دلار ممکن است کاهشی شود. اما در صورت انتشار اخبار منفی، واکنش بازار احتمالا صعود قیمت‌ها خواهد بود.

البته بازارساز نیز همچون همیشه و به احتمال زیاد، با ارزپاشی و تزریق اخباری خاص، تلاش می‌کند به بازار جهت دهد و قیمت‌ها را کنترل کند. برای مثال، چندی پیش، بانک مرکزی با ارسال خبری برای رسانه‌ها، به پیشی گرفتن عرضه در بازار توافقی بر تقاضا اشاره کرد. هدف احتمالا این بود که با ارسال سیگنال فراوانی ارز در بازار، جو روانی را بهبود بخشد. البته برخی کارشناسان معتقدند این موضوع، نه به دلیل روند طبیعی بازار و نبود تقاضای واقعی که به خاطر سیاست‌های کنترلی بانک مرکزی و ایجاد هفت‌خوانی برای خرید ایجاد شده است.

پیش بینی قیمت دلار

منبع: تجارت نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

  ارسال نظر:

  فن آوری اطلاعات
  بورس
  خودرو
  پتروشیمی
  مناطق آزاد
  گردشگری
  صنایع غذایی
  انرژی
  بانک
  بیمه