قیمت مرغ | قیمت مرغ در بازار

آغاز کاهش قیمت‌ها در بازار مرغ | علت این کاهش قیمت چیست؟

آغاز کاهش قیمت‌ها در بازار مرغ | علت این کاهش قیمت چیست؟
کدخبر : 590596

یوسف خانی گفت: با افزایش حجم عرضه مرغ گرم از اواخر ماه و استمرار توزیع مرغ منجمد پیش بینی می‌شود که روند کاهشی قیمت مرغ استمرار یابد.

به گزارش شما واقتصاد : قیمت مرغ تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می گیرد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مرغ، عرضه و تقاضاست. هر چقدر که تقاضا برای مرغ بیشتر باشد، ارزش این محصول نیز بالاتر خواهد رفت و برعکس. همچنین، عواملی مانند شرایط آب و هوایی، کاهش تولید، بیماری ها و مشکلات صنعتی نیز بر تامین مرغ و تاثیر می گذارند. همچنین افزایش هزینه های مربوط به نگهداری، خوراک، پرورش و حمل و نقل نیز می تواند باعث افزایش قیمت مرغ شود. در نهایت، عواملی مانند رشد جمعیت و افزایش دسترسی به محصولات دامی نیز می توانند به افزایش تقاضا و تاثیرگذار بر قیمت مرغ منجر شوند.

 مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، گفت: هم اکنون مرغ بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود؛ هرچند قیمت نسبت به روزهای قبل به دلیل توزیع مرغ منجمد کاهش یافته است.

او نرخ مصوب هرکیلو مرغ زنده را ۵۲ هزارتومان اعلام کرد و افزود: به طور غیر رسمی نرخ هر کیلو مرغ زنده ۶۰ هزار تومان است که در صورت کاهش مرغ زنده، مرغ گرم به ۸۰ تا ۸۵ هزارتومان می‌رسد.

یوسف خانی از توزیع روزانه ۱۱۰۰ تا ۱۲۰۰ تن مرغ گرم در تهران خبر داد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی نیاز ماهانه جوجه ریزی کشور را ۱۱۰ میلیون قطعه اعلام کرد و افزود: بنابر اعلام اتحادیه مرغداران و وزارت جهاد، ماهانه بیش از این میزان در حدود ۱۳۰ و ۱۴۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفته است.

یوسف خانی درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به میزان جوجه ریزی و افزایش حجم عرضه از اواخر ماه در کنار استمرار توزیع مرغ منجمد پیش بینی می‌شود که بازار به تعادل برسد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبر داغ روز

ارسال نظر: