مالیات

قوانین جدید مالیاتی | کارت به کارت نیز مشمول مالیات شد

قوانین جدید مالیاتی | کارت به کارت نیز مشمول مالیات شد
کدخبر : 592274

شنیده‌ها حاکی از وضع قوانین جدید مالیاتی است.

به گزارش شما و اقتصاد، مالیات پرداختی مردم به دولت است. یکی از درآمدهای دولت مالیات است. مالیات از گذشته وجود داشته است. در گذشته به مالیات خراج نیز می‌گفتند. مالیات قوانین خاص خود را دارد.

سازمان مالیاتی درباره واریزی کارت به کارت اعلام کرد: در حالی برخی فروشنده‌ها تصور می‌کنند، واریزی‌های کارت به کارت به حساب تجاری مبنای محاسبه مالیات نیست که سازمان امور مالیاتی تمامی واریزی‌ها به حساب‌های تجاری را به عنوان فروش اعلام کرد. با توجه به قوانین و مقررات موجود، کلیه وجوه واریزی به حساب‌های بانکی تجاری از کلیه طرق از جمله درگاه‌های الکترونیکی پرداخت، دستگاه‌های کارتخوان، کارت به کارت، ساتنا، پایا و ... به عنوان فروش تلقی شده و مبنای محاسبات مالیات قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به تازگی با اشاره به اخذ مالیات از دانه‌درشت‌ها و جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفته است: تحقق ۱۰۰ درصدی درآمدهای مالیاتی پیش‌بینی شده در ۹ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ رقم خورد و افزایش درآمدهای مالیاتی ناشی از شناسایی فراریان مالیاتی بوده، چه آنهایی که دارای پرونده مالیاتی بوده‌اند و چه اشخاصی که فعالیت اقتصادی داشته و دارای پرونده نبوده‌اند.

رییس سازمان مالیاتی با اشاره به اینکه ۱۱۰ هزار خانه لوکس در تهران شناسایی شد گفت: برای نخستین بار از اطلاعات کارت به کارت برای وصول مالیات جدید استفاده شد.

سید محمد هادی سبحانیان، رئیس سازمان امور مالیاتی کشور به مقابله با فرار مالیاتی و وصول مطالبات دولت اشاره کرد و گفت: با راه اندازی سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی برای اولین بار شاهد لحاظ شدن اطلاعات کارت به کارت در اخذ مالیات بودیم، از طرف دیگر با راه اندازی سامانه سوت زنی نیز در ۶ ماهه سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۶۲۵۱ گزارش مردمی در سامانه مربوطه ثبت شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: