قیمت دلار امروز

کدخبر : 545417

قیمت دلار امروز 16 شهریور در بازار آزاد و صرافی ها به شرح زیر می باشد.

قیمت دلار امروز 16 شهریور در بازار آزاد و صرافی ها به شرح زیر می باشد. قیمت دلار از اواسط هفته قبل برای عبور از نیمه کانال ۲۷ هزار تومان بی‌رمق بوده و دلیلی برای رها کردن سنگر ۲۷ هزار تومان نداشته است.

حالا اسکناس آمریکایی امروز به پشتوانه معاملات پشت خطی می‌خواهد پیشروی در کانال ۲۷ هزار تومان را آغاز کند. ظرف دو سه روز گذشته صحبت‌های زیادی درباره مذاکرات وین رد و بد شد اما تقریبا هیچکس حرف جدیدی نزد. همین موضوع می‌تواند باعث لبریز شدن صبر بازار شود.

به‌نظر می‌رسد معامله‌گران ارزی می‌خواهند در نخستین ساعات خرید و فروش‌های امروز، بازار را با رقم‌های ۲۷ هزار و ۳۰۰ تا ۲۷ و ۴۰۰ تومان محک بزنند. تاکتیک دوم آن‌ها نیز مشخص است. با افزایش تقاضا و حجم خرید‌ها در بازار، قصد دارند دلار را از نیمه کانال ۲۷ هزار تومان عبور بدهند.

دقیقا همینجا، حالت دومی هم وجود دارد. اگر جوسازی معامله‌گران در معاملات پشت‌خطی به در بسته بخورد و دلار زوری برای عبور از سقف چند روز اخیرش نداشته باشد، آن وقت دوباره به نوسان‌های محدود بسنده می‌کند و باید شاهد تداوم روند خسته کننده بازار ارز در روز‌های گذشته باشیم.

قیمت دلار در بازار آزاد

قیمت دلار در بازار آزاد روز دوشنبه پانزدهم شهریور تقریبا افت و خیزی نداشت و نوسان اسکناس آمریکایی از ۱۰۰ تومان فراتر نرفت. دلار معاملات ابتدایی را با رقم ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان آغاز کرد و رشد ۵۰ تومانی را به ثبت رساند. حوالی ظهر ۲۷ هزار و ۵۰ تومان فروخته می‌شد و نهایتا ساعت هشت شب، در آخرین خرید و فروش‌ها، ۲۷ هزار و ۱۳۰ تومان قیمت خورد. دقیقا به همین اندازه کسل کننده. معامله‌گران بازار یک روز دیگر دست روی دست گذاشتند و حاضر به ریسک نشدند. سکه و طلا طبق معمول، گوش به فرمان دلار بودند و نوسان آن‌ها هم محدود بود.

قیمت دلار

 

قیمت دلار در صرافی ملی 

قیمت دلار در صرافی ملی روز دوشنبه یک ریال بالا و پایین نشد و ارزش این اسکناس در صرافی‌های منتخب ۲۶ هزار و ۶۸۶ تومان حفظ شد. این همان چیزی است که بانک مرکزی می‌خواهد. یعنی حفظ ثبات در بازار. از روز نهم شهریور یعنی دقیقا یک هفته پیش تا زمان نگارش این متن، قیمت دلار در صرافی ملی همین حول‌وحوش‌ها اعلام شده است. از طرفی حفظ اختلاف دلار بین صرافی‌های زیر نظر بانک‌مرکزی و کف بازار، بساط خرید و فروش ارز سهمیه‌ای را جمع می‌کند. شاید با رشد احتمالی قیمت امروز دلار در بازار آزاد، بانک‌مرکزی نرخ دلار دولتی را افزایش بدهد.

قیمت دلار در معاملات پشت‌خطی

قیمت دلار در معاملات پشت خطی روز یکشنبه پا به پای نرخ بازار آزاد نوسان داشت. با اتمام معاملات رسمی دیروز، نرخ لفظ‌های پیشنهادی و معامله‌های فردایی از بازار آزاد بیشتر شد و به ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. فعلا توئیت‌های خبرنگاران وال‌استریت ژورنال از اظهارنظر‌های مقامات رسمی بیشتر مورد توجه دلال‌ها قرار می‌گیرد. دیروز یکی از خبرنگاران این رسانه گفته بود ایران با درخواست مدیرکل آژانس بین المللی اتمی برای سفر به این کشور و گفتگو‌های دوجانبه مخالفت کرده است.

تاثیر این خبر و بلاتکلیفی ادامه دار ماجرای مذاکرات وین نقش زیادی در افزایش نرخ دلار در معاملات پشت‌خطی شب گذشته داشت. حالا معامله‌گرانی که حجم بالایی از دلار را در اختیار دارند، می‌خواهند بازار را با رقم‌های ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان محک بزنند. در صورت افزایش تقاضا در این محدوده، ممکن است شاهد عبور دلار از نیمه کانال ۲۷ هزار تومان باشیم وگرنه روند آرام بازار ارز در روز‌های گذشته، امروز هم ادامه خواهد داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

فن آوری اطلاعات
بورس
خودرو
پتروشیمی
مناطق آزاد
گردشگری
صنایع غذایی
انرژی
بانک
بیمه