مسکن کارگران

بلاخره کارگران به خواسته خود رسیدند| خبرهای خوب از حق مسکن کارگران در راه است

بلاخره کارگران به خواسته خود رسیدند| خبرهای خوب از حق مسکن کارگران در راه است
کدخبر : 596125

حق مسکن کارگران از خواسته های مهم آنها است که در دست بررسی قرار گرقته است.

به گزارش شما و اقتصاد:یکی از مهمترین نیازها مسکن است که در تورم حاضر تامین مسکن برای کارگران سخت شده است. از همین رو مسئولین در تلاش برای رفع مشکل مسکن کارگران هستند. 

حق مسکن کارگران یکی از حقوق اساسی و اساسنامه‌ای که برای حفظ کرامت انسانی ضرورت دارد. این حق شامل دسترسی به مسکن مناسب، ایمن و قابل تحمل برای کارگران است که بر اساس شرایط مالی و اجتماعی آنان تعیین می‌شود.

امروز جلسه‌ای با حضور اعضای کارگری شورای‌عالی کار، کارفرمایان و دولت برگزار خواهد شد.

شنیده‌ها حاکی از این است که دستور کار این جلسه بررسی مجدد برخی آیتم‌های مزد ۱۴۰۳ خواهد بود و احتمال می‌رود حق مسکن کارگران درصدی افزایش یابد، چرا که ثابت ماندن این آیتم پس از تعیین شدن مزد ۱۴۰۳ باعث اعتراض جامعه کارگری و انتقاد بخشی از نمایندگان مجلس شده است.

با توجه به اینکه ۷۰درصد دستمزد کارگران صرف اجاره خانه می‌شود، حق مسکن با مبلغ ناچیز آن، کمکی به هزینه‌های مسکن کارگران نیست، اما می‌تواند بخشی از مشکلات معیشتی را با افزایش رقم آن جبران کند.

پیگیری‌ها حاکی از این است که معاونت روابط کار امروز از اعضای شورای‌عالی کار درخواست کرده تا در جلسه‌ای گردهم آمده و مباحث مختلف مسائل کارگری را بحث و بررسی کنند. پیش‌بینی می‌شود خروجی این جلسه، افزایش حق مسکن و شاید بازنگری درباره مزد ۱۴۰۳ باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر: